Sekání písma

Naše kamenictví nabízí zhotovení a obnovení jakýchkoliv druhů písma na hroby, pomníky či náhroby. Nabízíme:

  • sekání všech druhů písma
  • jakýkoliv druh písma, dle přání zákazníka
  • práce možno provádět přímo na místě

Sekání písma do kamene

Pokud potřebujete vysekat do nově postaveného hrobu či náhrobní desky nápis, kontaktujte nás a zašlete nám text, který plánujete vysekat. Podle počtu písmen a typu písma se odvíjí cena za tuto práci. Také je důležité odhadnout, zda se plánovaný text do volného místa na kamenné desce vejde.

Dle potřeby je možné se sejít přímo na místě u hrobu a já Vám sdělím na místě, jak dlouhý nápis by se do volného prostoru vešel.

Máme za sebou sekání velkého množství nápisů do náhrobků, pomníků a pamětních desek. Prohlédněte si ukázky našich prací na stránce ukázky prací 1.

Sekání písma Písmo náhrobky Kamenictví

Mramor, žula

Mramor i žula jsou kamenné materiály, které se používají na náhrobky a pamětní desky nejčastěji. Obzvláště mramor, pokud je kvalitní a dobře vybraný působí seriózně a důstojně. Do dneší doby kámen jako základní materiál na hrob nic nenahradilo. Představa hrobu z litého betonu či cihel je celkem nemyslitelná.

Obnova nápisů

Nápisy na kamenných deskách mají značnou časovou odolnost, pokud jsou správně povrchově upraveny. Čas ale neúprosně hlodá na všech stavbách a všech hmotách a i dobře provedený nápis na hrobu či pomníku jednoho dne zajde. V tomto případě stačí kontaktovat zkušeného kameníka a nechat si nápis restaurovat či obnovit. Zvláště doporučujeme obnovit vzhled strého písma na hrobu, kde se přidává další nový nápis.