Nabídka

Naše kamenictví nabízí práce potřebné pro zhotovení či úpravu hrobů, náhrobků, pomníků a pamětních desek, popř. i jiných staveb či částí staveb z kamene.

Nabízíme v kostce tyto práce:

  • vysekání nápisu včetně povrchové úpravy do kamenné desky
  • očištění a renovace starého a zašlého nápisu
  • další kamenické práce - výroba částí kamenných staveb nebo jejich úprava a oprava
  • gravírování portrétů osob či jiných obrázků do kamene - jako zajímavou možnost zkrášlení pamětní desky či hrobu

Sekání písma

Zajistíme vysekání nápisu na kamenné desky hrobů, náhrobků, pomníků a pamětních desek. Vyberete si z palety typů písma vhodných pro příslušnou stavbu a použití. Vysekané písmo opatříme povrchovou úpravou podle přání zákazníka.

Restaurace starého písma

Staré nápisy na kamenných deskách opravíme a renovujeme vyzkoušenými postupy. Starý a málo čutelný nápis bude vypadat jako nový. Nápisy můžeme doplnit o další texty ve stejném stylu písma.

Pokud máte konkrétní pomník či náhrobek kde uvažujete o renovaci nápisů, přijedeme na nezávaznou schůzku a na místě Vám doporučíme nejvhodnější postup.

Výroba a úpravy kamenických výrobků

Na požádání vyrobíme nebo upravíme výrobky z kamene.

Gravírování portrétů a fotografií

S použitím nejmodernějších technologií Vám provedeme gravírování portrétů na náhrobky či pomníky. Stačí dodat grafickou předlohu - starou fotografii či náčrtek. Gravírování dnšes nahrazuje tradiční řemeslo rytce, kteří v minulosti vytvářeli odebíráním kamenného materiály různé ornasmenty do kamene. Dnes se tyto ornamenty vytvářejí převážně gravírovacími technikami.

Sekání písma Písmo náhrobky Kamenictví

Kamenické práce

Mezi kamenické práce patří jak sekání písma na kamenných deskách, nebo obnova písma zašléhoa starého, tak i výroba či oprava samotných staveb či předmětů z kamene. Kameníci jsou obvykle dodavateli náhrobků či pomníků, nebo pamětních desek.

Sekání písma

Pro sekání písma používá kameník Tomáš Čierny profesionální kamenické nástroje, které zaručují nezbytnou přesnost sekání. Sekání do kamene je technologický proces zpracování kamene nevratný, co se jednou odsekne je pryč. Proro při této práci je potřeba se maximálně soustředit.